Litwa, Łotwa
Rok 2008
Litwa, Łotwa 1

Wakacje 2008 miały być realizacją planów wyjazdu do krajów nadbałtyckich. Padło na Litwę i Łotwę. Palcem po mapie objechaliśmy bardzo ładną pętelkę włączając w nią Wilno, Rygę, Liepaję, Kłajpedę i Kowno... Szacowany dystans, który wyniósł ok. 2000km wydał się trochę za długi, szczególnie, że nikt z nas nie mógł się pochwalić wyjazdem dłuższym niż 1000km. Wobec tego zostawiliśmy sprawę długości trasy otwartą: dojedziemy do Wilna i ustalimy co dalej.

Wyprawę rozpoczęliśmy we dwóch: Ponik i Emdrzej, w Suwałkach miał dołączyć do nas Krzysiek. Drogę z Bielska-Białej do Suwałk pokonaliśmy znacznie szybciej niż przewidywaliśmy, co przekonało nas, by porwać się na jechanie do Rygi. W Suwałkach dołączył do nas Krzysiek i razem z nim słoneczna pogoda. Teraz kompletnym składem mogliśmy przekraczać granicę.

Litwa, Łotwa 2

Na Litwie w przeciwieństwie do Polski łąki przeważały nad polami uprawnymi, pozwoliło nam to na rozbijanie namiotu praktycznie w dowolnym miejscu. Wystarczyło tylko znaleźć na mapie jakieś jeziorko lub rzekę i nocleg był już gotowy. Przełamanie bariery językowej nie sprawiało nam problemów, można było łatwo porozumieć się mówiąc po polsku. Całkiem inaczej sprawa miała się na Łotwie, gdzie język był dla nas niezrozumiały i dogadać można się było tylko "na migi".

Litwa, Łotwa 3

Ponieważ przejechaliśmy tylko przez środkowo-zachodnią część Łotwy, nie możemy wiele o niej powiedzieć jako całości, ale to, co utkwiło nam w pamięci to interesujące miasta portowe na wybrzeżu i płaskie po horyzont pola z pojedynczymi drzewami wewnątrz kraju.

Podróż zakończyliśmy w Giżycku, gdzie czekało nas dziesięć dni obijania się żeglując po mazurskich jeziorach.

Ponik i MJ

Komentarze

Dodaj komentarz
Twoje imię:
Treść komentarza:
Wpisz drugą i trzecią literę wyrazu asfalt:
Dodawanie komentarza...